![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Παρουσίαση Απολογισμού Β΄ Εξαμήνου του 2021, της Οικονομικής Επιτροπής
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2022/07/Καταγραφή-29.png)
Σε ειδική συνεδρίαση του Περιφερειακού Συμβουλίου παρουσιάστηκε χθες ο Απολογισμός Β΄ Εξαμήνου του 2021 της Οικονομικής Επιτροπής από τον πρόεδρό της Μενέλαο Μακρυγιάννη. Ο κ. Μακρυγιάννης παρέθεσε αναλυτικά στοιχεία για την λειτουργία της Οικονομικής Επιτροπής. Επισήμανε το αναβαθμισμένο έργο της, δίνοντας έμφαση στις αρμοδιότητες που μεταφέρθηκαν από το Περιφερειακό Συμβούλιο.
Η Οικονομική Επιτροπή αποτελεί πλέον το κέντρο των οικονομικών αποφάσεων της Περιφέρειας. Στην ανάλυση ψήφισης των αποφάσεων, ελπιδοφόρο γεγονός αποτέλεσε ότι η πλειοψηφία των αποφάσεων ήταν ομόφωνες, παρά τις πολιτικές αντιπαραθέσεις που λαμβάνουν χώρα ενίοτε, υπάρχει σύμπνοια στην αναπτυξιακή πορεία την οποία χαράσσει η Περιφερειακή Αρχή.
- Προηγούμενο 4ο Erasmus+ International Staff Week του Πανεπιστημίου Πειραιώς
- Επόμενο 39η Πρόσκληση σε μεικτή συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας