![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Ενίσχυση του εξοπλισμού πυροπροστασίας της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Φλώρινας από την Π.Ε. Φλώρινας
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2023/08/DSC_0431.jpg)
Δυο (2) μηχανοκίνητοι φυσητήρες πλάτης (blower) παραχωρήθηκαν στην Πυροσβεστική Υπηρεσία Φλώρινας από την Περιφερειακή Ενότητα Φλώρινας στο πλαίσιο της Πολιτικής Προστασίας, για την αντιμετώπιση τυχόν πυρκαγιών, την Παρασκευή 4 Αυγούστου 2023.
Ο συγκεκριμένος εξοπλισμός θα χρησιμοποιηθεί από στελέχη της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Φλώρινας, βελτιώνοντας την αντιπυρική θωράκιση της περιοχής.
Στη διαδικασία παράδοσης παραλαβής του εξοπλισμού παρίσταντο ο Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας Σωτήρης Βόσδου, ο Διοικητής των Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Π.Ε. Φλώρινας Ιωάννης Μιαούλης, ο Διοικητής της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Φλώρινας Κυριάκος Τριανταφυλλίδης και ο υπεύθυνος Πολιτικής Προστασίας Π.Ε. Φλώρινας Ορέστης Καπουλίτσας.
- Προηγούμενο Διακοπή ρεύματος την Δευτέρα 7 Αυγούστου σε περιοχές και οικισμούς του Δήμου Γρεβενών
- Επόμενο Εφημερεύοντα φαρμακεία στο νομό Γρεβενών