![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Την Πρωτοχρονιά θα γίνει η αναβίωση του εθίμου των «ρουγκατσαριών» στις Αμυγδαλιές
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/12/41d5dd01-6c76-47c2-b014-dbf08b654e40-e1450805263546.jpg)
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αμυγδαλιών ανακοινώνει πως την Πρωτοχρονιά θα γίνει η αναβίωση του εθίμου των «ρουγκατσαριών» στις Αμυγδαλιές. Τα ρουνγκουτσάρια θα επισκεφθούν όλα τα σπίτια του χωριού και περίπου στις 3 μ.μ. το έθιμο θα κορυφωθεί με χορό στην πλατεία.
Τέλος το Δ.Σ. του Συλλόγου εύχεται σ’ όλους Χρόνια Πολλά, καλές γιορτές, ειρηνικό, ευτυχισμένο και δημιουργικό το 2016.
Για το Διοικητικό Συμβούλιο
Ο Γραμματέας Ο Πρόεδρος
Αργύριος Καραλιόλιος Νικόλαος Δεινόπαπας
- Προηγούμενο Αθλητικά σφηνάκια και άλλα: Με νίκη έκλεισε το 2015 η ομάδα του Πρωτέα – Συνεχίζεται ο κατήφορος για την ιστορική ομάδα του Καμβουνιακού Δεσκάτης
- Επόμενο Γ.Σ.Γρεβενών: Η αντρική και η γυναικεία ομάδα έκλεισαν την χρονιά με ήττες εντός έδρας