ΤΑΞΙ
ΓΡΙΔΑΣ
SPONSORS
Ζιώγας

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Πρωτέα – Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

ΒΑΟ -Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 57-62

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 57-62 επί του ΒΑΟ πέτυχε ο Πρωτέας για το πρωτάθλημα της
Γ’ εθνικής .Η ομάδα των Γρεβενών μπήκε δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε στο α’δεκάλεπτο
με 14-27.Στο β’δεκάλεπτο το σκηνικό άλλαξε και ο ΒΑΟ μείωσε στο καλάθι,για να κλείσει το
ημίχρονο 33-35.

Με την έναρξη του γ’δεκαλέπτου ο Πρωτέας έχτισε και πάλι μια σημαντική διαφορά 9 πόντων (33-42) για να πλησιάσει εκ νέου ο ΒΑΟ και να φθάσει στην ισοφάριση(48-48).
Στο δ’δεκάλεπτο το παιχνίδι πήγαινε στον πόντο ,με τον Πρωτέα να παίρνει την νίκη στο τελευταίο λεπτό με 57-62.Αυτή ήταν η τέταρτη σερί νίκη του Πρωτέα στο πρωτάθλημα ,που συνεχίζει
πλέον την δύσκολη προσπάθεια παραμονής με άλλον αέρα.Μελανό σημείο του αγώνα ο τραυματισμός του Κλωνάρα στις αρχές του γ΄δεκαλέπτου,του οποίου η συμμετοχή για το επόμενο
παιχνίδι είναι αμφίβολη.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-27, 33-35, 48-48, 57-62.
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Ζάχαρης
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος): Αποστόλου 14 (2), Δεκουλάκος 3 (1), Καλογεράτος 4 (1), Κουλαξής 5, Τσάρος, Μαντζούνης 4, Μακρής 2, Χολέβας 14, Στεψιανός 3 (1), Σαρρής 8.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ. (Μουρουζίδης): Μπόζιαρης, Ρούζιος 3 (1), Γράβας 11 (2), Κλωνάρας 9, Καλαμπούκας 4, Κολοβός 9 (1), Μουράτογλου 16 (1), Ιωαννίδης, Τζήμου 8, Σουρβάς 2., 33-35, 48ΒΑΟ – ΠΡΩΤΕΑΣ Posted