![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Συνάντηση του Αντιπεριφερειάρχη Φλώρινας Σωτήρη Βόσδου με αντιπροσωπεία της Κοινότητας Αναργύρων
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2023/04/1-3.jpg)
Με αντιπροσωπεία της Κοινότητας Αναργύρων, αποτελούμενη από νομικούς συμβούλους της Κοινότητας, τον Πρόεδρο της Κοινότητας Γιώργο Τσισμαλίδη και μέλη της Επιτροπής Μετεγκατάστασης του Οικισμού, συναντήθηκε ο Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας Σωτήρης Βόσδου, την Πέμπτη 27 Απριλίου 2023, όπως είχε προγραμματιστεί σε προηγούμενη συνάντηση, στις 30 Μαρτίου 2023.
Ο Αντιπεριφερειάρχης Φλώρινας ενημέρωσε την αντιπροσωπεία για την εξέλιξη της διαδικασίας απαλλοτρίωσης του οικισμού των Αναργύρων και αντάλλαξαν απόψεις και προτάσεις.
Παράλληλα, επιβεβαιώθηκε η αρμονική συνεργασία όλων, γεγονός που αναμένεται να συμβάλει στην ταχύτερη ολοκλήρωση της διαδικασίας.
- Προηγούμενο Πολιτιστικός Σύλλογος Αμυγδαλιών: Παραδοσιακό πανηγύρι στον Άγιο Αθανάσιο
- Επόμενο ΑΔΕΔΥ Γρεβενών: Απεργιακή συγκέντρωση τη Δευτέρα 1η Μάη στην Κεντρική Πλατεία