![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Παράταση ισχύος απόφασης κήρυξης σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης του Δήμου Δεσκάτης της Π.Ε. Γρεβενών, έως 3 Μαρτίου 2022, με απόφαση του Περιφερειάρχη Δυτικής Μακεδονίας
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2021/09/ΚΑΣΑΠΙΔΗΣ-800x672-1.jpg)
Ο Περιφερειάχης Δυτικής Μακεδονίας Γιώργος Κασαπίδης, αποφάσισε την παράταση ισχύος της απόφασης κήρυξης σε κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Δεσκάτης της Π.Ε. Γρεβενών έως 3 Μαρτίου 2022.
Η αρχική απόφαση λήφθηκε μετά την ισχυρή σεισμική δόνηση που εκδηλώθηκε στις 3/3/2021 στην περιοχή της Ελασσόνας και έπληξε και το Δήμο Δεσκάτης.
- Προηγούμενο 1.300 τα ενεργά κρούσματα στη Δυτική Μακεδονία μέχρι και την Τρίτη 31 Αυγούστου. Η εικόνα σε όλους τους Δήμους
- Επόμενο Στην γειτονιά των αγγέλων ο μεγάλος μουσικοσυνθέτης Μίκης Θεοδωράκης