![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Ο Νομός Γρεβενών στον κλοιό του κορονοϊού
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2020/11/720_236829_c1fb5c6699-bfba0a15923a6d66-e1606150426649.jpg)
Ο πράσινος, ο κίτρινος και ο κόκκινος χαρακτηρισμός δεν έχει ( ή δεν είχε) καμία σημασία όσον αφορά την διασπορά του κορονοϊού. Αρκούν μόνο λίγες ημέρες , πέντε, έξι ή και επτά για να μεταδοθεί ο ιός και να νοσήσουν δεκάδες ή και εκατοντάδες συμπολίτες μας.
Αυτό έγινε και στα Γρεβενά.
Σήμερα, ο Νομός μας , είναι στο κόκκινο.
Τα μεγέθη των νοσούντων σε σχέση με τον πληθυσμό είναι τεράστιος. Ίσως πλησιάζει και ξεπερνά και αυτόν της Θεσσαλονίκης.
Οι επόμενες ημέρες είναι κρίσιμες για τον Νομό μας, για τους πολίτες της περιοχής μας.
Η ατομική ευθύνη του καθένα μας θα προσδιορίσει και θα περιορίσει τον ιό στην περιοχή μας.Οι Τοπικές Αρχές έχουν την ευθύνη της επίβλεψης των μέτρων αν και οι Γρεβενιώτες πειθαρχούν απόλυτα στα μέτρα της πολιτείας.
grevenamedia
- Προηγούμενο Το σχέδιο για το έκτακτο βοήθημα στα ευάλωτα νοικοκυριά
- Επόμενο Μπόλονι: Στον ΠΑΟΚ ήταν πετυχημένος ή… αποτυχημένος;