![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
«Η Πορεία μίας Εικόνας», Έκθεση Βυζαντινής Αγιογραφίας
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2018/12/AFISA-deigma-01-e1544691582867.jpg)
Η Σχολή Αγιογραφίας της Ιεράς Μητρόπολης Γρεβενών σε συνεργασία με τον Δήμο Γρεβενών, με αφορμή τις γιορτινές ημέρες των Χριστουγέννων, θα πραγματοποιήσει την Έκθεση Βυζαντινής Αγιογραφίας με τίτλο: «Η Πορεία μίας Εικόνας».
Η έκθεση θα φιλοξενείται στον χώρο κάτω από Δημαρχείο (πρώην ‘‘Παραδοσιακό’’) από τις 17 Δεκεμβρίου 2018 μέχρι τις 13 Ιανουαρίου 2019, το πρωί (10:00-13:00) και το απόγευμα (17:00-20:00). Επίσης θα λειτουργήσουν και εκπαιδευτικά προγράμματα από τους δασκάλους της Σχολής, με προσυνεννόηση στον χώρο της Έκθεσης.
Εκ της Μητροπόλεως
- Προηγούμενο …απότομη Πτώση της Θερμοκρασίας… …αναμένεται από σήμερα…
- Επόμενο Καλήν… ημέρα «Αρχοντες»! Διακόσιες ογδόντα δύο φωτογραφίες που απεικονίζουν την θλιβερή κατάσταση που επικρατεί στις γειτονιές των Γρεβενών!!!