ΤΑΞΙ
ΓΡΙΔΑΣ
SPONSORS
Ζιώγας

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών : Ήττα για την ομάδα του Πρωτέα Γρεβενών στον πρώτο εντός έδρας αγώνα της σεζόν από την πολύ ισχυρή ομάδα του Έσπερου Λαμίας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ

Φ.Ο.ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ   – Γ.Σ.ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ    71-89

Ήττα για τον Φ.Ο.  Πρωτέας Γρεβενών, στον πρώτο εντός έδρας αγώνα της  σεζόν, από την πολύ ισχυρή ομάδα του Έσπερου Λαμίας  με σκορ 71-89.

Η ομάδα των Γρεβενών είχε εξαιρετική απόδοση για περίπου 25 λεπτά, προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο μέχρι 9 πόντους (17-8),όμως δεν μπόρεσε να είναι ανταγωνιστική μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, απέναντι στην πολύ ποιοτική ομάδα της Λαμίας.

Φοβερή ατμόσφαιρα από τους φίλους  του Πρωτέα, που κατέκλυσαν για μια ακόμη φορά το Κλειστό Γυμναστήριο της πόλης μας, αποτελώντας κυριολεκτικά τον έκτο παίκτη της ομάδας μας.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Πρωτέα, το Σάββατο 22-10-2022 & ώρα 17:00 στο ΔΑΚ ΒΙΚΕΛΑΣ ΒΕΡΟΙΑΣ, με αντίπαλο τον Α.Π.Σ. Φίλιππος Βέροιας.

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.- Σιταρίδης – Καντερές.

Δεκάλεπτα: 21-23, 39-45, 57-70, 71-89

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κεραμάρης 12(2), Μόρας 6, Κλωνάρας 21(1), Παλάσκας 9(3), Τσανίδης 2, Καραγιάννης, Μαραβέγιας 2, Κουρέπης 10, Κατηρτζίδης 9(1), Ασλανίδης, Ζήμπρας.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.-Ζαρονικόλας): Κυριακόπουλος 15(4), Λάππας 15(2), Κασπίρης 3(1), Τζόρτζεβιτς 22(1), Χατζηκυριακίδης 10(2), Τεπετίδης 8, Τσάτας, Παπαδάκης 16(2).Κατηρτζίδης 14 (2), Ασλανίδης, Ζήμπρας.