![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΙΑ 2024: Επιστημονική ημερίδα πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 18 Μαΐου
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2024/05/_Viber_2024-05-18_19-22-42-515-e1716271550742.jpg)
Στα πλαίσια των εκδηλώσεων των ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕΙΩΝ 2024, το Σάββατο 18-5-2024 και ώρα 18.30 μ.μ., στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου του Δήμου Δεσκάτης «ΝΙΚΟΣ Ι. ΜΙΓΚΟΣ», πραγματοποιήθηκε επιστημονική ημερίδα με ομιλητές και θέματα αντίστοιχα: Κων/νος Κυριαζίδης [οικονομολόγος, συνταξιούχος τραπεζικός υπάλληλος], «Ο πόντος και η γενοκτονία των Ελλήνων στον μικρασιατικό πόντο», Άννα Κορέλα [δασκάλα, προϊσταμένη ΚΕΔΑΣΥ Γρεβενών], «Φέρνοντας την άθληση στα άτομα με αναπηρία», Κων/νος Λαγιόκαπας [Καθηγητής Φυσικής Αγωγής – Προπονητής στίβου Γ.Σ. Δεσκάτης], «Άσκηση και ποιότητα ζωής», Κων/νος Ζαλαγκίτης [παλιός πρωταθλητής άλματος εις τριπλούν], «Η ζωή ενός πρωταθλητή», και Άντζυ Μπάλλου [ψυχολόγος], «Η άθληση δεν έχει ηλικία».
Σε μία κατάμεστη από κόσμο αίθουσα οι ομιλητές παρουσίασαν με κατατοπιστικό τρόπο ο καθένας το θέμα του, κεντρίζοντας το ενδιαφέρον των παρευρισκομένων.
Μετά το πέρας της εκδήλωσης ακολούθησαν βραβεύσεις.
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ
- Προηγούμενο Δελτίο τύπου του συνδυασμού «Δυναμικό ΤΕΕ Δυτικής Μακεδονίας»
- Επόμενο Πανσέληνος Μαΐου: Πότε θα γίνει ορατό το «Φεγγάρι των Λουλουδιών»