![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Στην κατάψυξη ο Νομός Γρεβενών. Παγοδρόμιο οι δρόμοι. Έως και τους -9 έπεσε το θερμόμετρο.
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2014/04/kairos_kryo_akros-empisteutikon.gr_-e1479975216402.jpg)
Για πέμπτη μέρα ο Νομός Γρεβενών βρίσκεται στην κατάψυξη, οι δρόμοι τόσο στο επαρχιακό όσο και στο δημοτικό δίκτυο είναι επικίνδυνοι. Οι θερμοκρασίες θυμίζουν Σιβηρία. Το θερμόμετρο έπεσε έως και στους – 9 βαθμούς Κελσίου ενώ κατά την διάρκεια της ημέρας δεν ξεπέρασε τους 2 βαθμούς. Εξαιτίας του ψύχους παρατηρήθηκαν αρκετές ζημίες σε μονοκατοικίες κ οικοδομές ενώ οι υδραυλικοί από σήμερα αναλαμβάνουν την αποκατάσταση αυτών των ζημιών.
Η κίνηση στην αγορά εξαιτίας του ψύχους περιορίστηκε αισθητά ενώ δεν παρατηρήθηκε αυξημένη κίνηση επισκεπτών στα χωριά μας. Σύμφωνα με την ΕΜΥ ο ίδιος καιρός με μια αισθητή βελτίωση θα επικρατήσει έως και την ημέρα της Πρωτοχρονιάς.
- Προηγούμενο Τέλη κυκλοφορίας 2019: Λήγει η προθεσμία – Τα σενάρια παράτασης
- Επόμενο Κυριακή πριν τα Χριστούγεννα στα Αηδόνια Γρεβενών