![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Εορτή της Ανακομιδής των Λειψάνων του Αγίου Αθανασίου στο Καλαμίτσι και την Αγάπη Γρεβενών (φωτογραφίες)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2018/05/03704ec9-0-02-04-030b3fbc131a405e9cd48af235317b0286fd4cfc479e7c716b97b00789265ec8_5264afb8-e1525338926795.jpg)
Την Τετάρτη της Μεσοπεντηκοστής, 2 Μαΐου 2018, που φέτος συνέπεσε με την εορτή της Ανακομιδής των Ιερών Λειψάνων του Αγίου Αθανασίου, Αρχιεπισκόπου Αλεξανδρείας, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, ιερούργησε στον πανηγυρίζοντα Ιερό Ναό Αγίου Αθανασίου στο Καλαμίτσι Γρεβενών.
Την παραμονή της εορτής ο Σεβασμιώτατος χοροστάτησε στον Πανηγυρικό Αρχιερατικό Εσπερινό του Ιερού Ναού Αγίου Αθανασίου στην Αγάπη Γρεβενών. Κατά τη διάρκεια του Πανηγυρικού Εσπερινού τελέστηκε Αρτοκλασία και λιτανεύτηκε η εικόνα του εορτάζοντος Ιεράρχου Αγίου Αθανασίου.
- Προηγούμενο Πικρό Πάσχα* Του Δημήτρη Ψευτογκά
- Επόμενο Επιστολή Εμπορικού Συλλόγου Γρεβενών προς ΔΕΥΑΓ