![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Ξεκινά ο εμβολιασμός κατά της νόσου Covid-19 στην Πτολεμαΐδα
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2023/11/w07-93442a3.jpg)
Από το Δήμο Εορδαίας και το Κέντρο Υγείας Πτολεμαΐδας ανακοινώνεται ότι, ξεκινά από την Παρασκευή 10 Νοεμβρίου 2023 στην Πτολεμαΐδα ο εμβολιασμός κατά της νόσου Covid-19, με το νέο επικαιροποιημένο εμβόλιο.
Η διαδικασία εμβολιασμού κατά του κορωνοϊού με αναμνηστική δόση θα γίνεται στο Κέντρο Υγείας Πτολεμαΐδας (Γονατά 1 & 25ης Μαρτίου), κάθε Παρασκευή από 8.00-15.00.
Οι πολίτες του Δήμου Εορδαίας που ενδιαφέρονται να εμβολιαστούν κατά της Covid-19 πρέπει να προγραμματίσουν τον εμβολιασμό τους, κλείνοντας ραντεβού μέσω της ηλεκτρονικής εφαρμογής emvolio.gov.gr, όπως γινόταν και κατά τη διάρκεια της πανδημίας.
- Προηγούμενο Ενεργειακό κόστος – Δέσμη 7 μέτρων για μείωση του κόστους στο ρεύμα
- Επόμενο ΔΕΔΔΗΕ: Προγραμματισμένη διακοπή ρεύματος την Παρασκευή 10 Νοεμβρίου