![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Τα αποτελέσματα στους πρώην Δήμους και Κοινότητες. Με τι ποσοστά έχασαν στους Δήμους τους ο Σοφοκλής Εταιρίδης και η Χριστίνα Κυριακίδου.
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/ΣΥΡΙΖΑ-2015.jpg)
Δεν κατάφερε να επικρατήσει στο Δήμο καταγωγής του ο υποψήφιος του ΣΥΡΙΖΑ Σοφοκλής Εταιρίδης. Έτσι στο Δήμο Βεντζίου ο ΣΥΡΙΖΑ έλαβε ποσοστό 27,43 % έναντι 38,62 % της Νέας Δημοκρατίας. Το ίδιο συνέβη και στο Δήμο Ηρακλεωτών, τόπος διαμονής και καταγωγής της υποψήφιας Χριστίνας Κυριακίδου. Ο ΣΥΡΙΖΑ έλαβε 25,69 % έναντι 38,24 % της Νέας Δημοκρατίας.
Μόνο στη Δεσκάτη τόπος καταγωγής και διαμονής του υποψηφίου Χρήστου Μπγιάλα ο ΣΥΡΙΖΑ επικράτησε με ποσοστό 40,52% έναντι 25,40 % της Νέας Δημοκρατίας. Τα αποτελέσματα δείχνουν και τους λόγους που ο ΣΥΡΙΖΑ έχασε την μονοεδρική των Γρεβενών.
- Προηγούμενο Αναλυτικά τα ποσοστά όλων των κομμάτων στο Νομό Γρεβενών
- Επόμενο Τα συγκεντρωτικά αποτελέσματα στους π. Δήμους και π. Κοινότητες του Ν. Γρεβενών