![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Συνάντηση του Δημάρχου Δεσκάτης κ.Κορδίλα με τον Διοικητή Π.Υ. Δυτικής Μακεδονίας
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2021/02/deskati-pyrosbstes-960x570-1.jpg)
Την Τετάρτη 24 Φεβρουαρίου 2021 πραγματοποιήθηκε σύσκεψη στο γραφείο του Δημάρχου του Δήμου Δεσκάτης, όπου παραβρέθηκαν ο Περιφερειακός Διοικητής Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Αρχιπύραρχος κ. Σωτήριος Κορέλας, ο Διοικητής Πυροσβεστικών Υπηρεσιών Νομού Γρεβενών Πύραρχος κ. Καλαϊδόπουλος Αντώνιος και ο Προιστάμενος Πυροσβεστικού Κλιμακίου Δήμου Δεσκάτης Πυρονόμος κ. Τσερπές Γεώργιος με τον Δήμαρχο Δεσκάτης κ. Κορδίλα Δημήτριο.
Η συζήτηση είχε αντικείμενο θέματα τη μεταφορά του Πυροσβεστικού Κλιμακίου από την Τοπική Κοινότητας Παλιουριάς στην Δεσκάτη καθώς και την πυροπροστασία και περιπολία κατά τη θερινή περίοδο.
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΔΕΣΚΑΤΗΣ
- Προηγούμενο Γρεβενά: Ιστορικές μνήμες της 25ης Φεβρουαρίου στην Ελλάδα και στον κόσμο
- Επόμενο ΚΕΔΙΒΙΜ Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας: Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Επιμόρφωσης, με τίτλο: «Σχολική Εργοθεραπεία – Παιδαγωγική του Έργου»