![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Σε κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης Πολιτικής Προστασίας Τοπικές Κοινότητες της Φλώρινας
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2018/02/aeef077e--ok-2802-e1517988500941.jpg)
Ο Περιφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας Θεόδωρος Καρυπίδης, αποφάσισε την παράταση της κήρυξης σε κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης Πολιτικής Προστασίας των Τοπικών Κοινοτήτων: Αναργύρων, Βαλτονέρων, Ροδώνα, Πεδινού και Φανού του Δήμου Αμυνταίου της Π.Ε. Φλώρινας, για την αντιμετώπιση των εκτάκτων αναγκών και τη διαχείριση συνεπειών που προέκυψαν εξ αιτίας κατολισθήσεων και ρηγματώσεων εδαφών.
Η παράταση της κήρυξης σε κατάσταση Έκτακτης Ανάγκης, θα έχει ισχύ μέχρι και την 24η Σεπτεμβρίου 2018. Μετά το πέρας του καθορισμένου χρόνου θα γίνει άρση της, χωρίς νέα απόφαση.
- Προηγούμενο Εξαπανέκαθεν *Του Θανάση Παπαδημητρίου
- Επόμενο H επίσημη ανακοίνωση του ΚΕΕΛΠΝΟ για τα περιστατικά λοίμωξης από τον ιό του Δυτικού Νείλου