Grevenamedia @facebook

POTIKA MYRTO
SPONSORS
SPONSORS
PAPAGEORGIOU

Grevena

Fog
Humidity: 100
Wind: 0 km/h
1 °C
3 11
19 Jan 2015
3 11
20 Jan 2015
DONAS
ΙΩΑΝΝΑ
ΓΚΙΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
tsiarsiotis
Καφενείο
KARTSIOUNIS
delivery LOCO
Ανταλλακτικά αυτοκινήτων
Λίτσας

Κατηγορίες

ΚΕΝΤΡΟ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ

Πρόγραμμα Ιδρυτικού Συνεδρίου Κινήματος Αλλαγής

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΔΡΥΤΙΚΟΥ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ  
ΚΙΝΗΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑΓΗΣ

Παρασκευή  16 Μαρτίου     

2.00μμ-5.00μμ    Διαπιστεύσεις Συνέδρων και παρατηρητών
5.30μμ    Έναρξη

  • Καλωσόρισμα συνέδρων και προσκεκλημένων  από το Συντονιστή ΟΕΣ, Βασίλη Κεγκέρογλου
  • Ανάδειξη Προεδρείου συνεδρίου
  • Εναρκτήρια ομιλία Φώφης Γεννηματά, Επικεφαλής Κινήματος Αλλαγής
  • Έγκριση Προγράμματος εργασιών του Συνεδρίου
  • Χαιρετισμός Εκπροσώπου Σοσιαλιστικής Διεθνούς κ. Luis Ayala
  • Χαιρετισμοί εκπροσώπων Κομμάτων Ελληνικού Κοινοβουλίου που έχουν προσκληθεί
  • ΣΥΡΙΖΑ κ. Γιάννης Δραγασάκης
  • Νέα Δημοκρατία κ. Κυριάκος Μητσοτάκης
  • ΚΚΕ, κ. Νικόλαος Καραθανασόπουλος
  • Ένωση Κεντρώων,κ. Βασίλειος Λεβέντης
  • Μήνυμα προέδρου του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος (PES) κ. Sergei Stanishev
  • Χαιρετισμός πρώην Π/Θ Κώστα Σημίτη
  • Χαιρετισμός πρώην Π/Θ Γιώργου Παπανδρέου
  • Μήνυμα γεν.Γραμματέα  του Ισπανικού Σοσιαλιστικού Eργατικού κόμματος,κ.Pedro Sanchez
  • Χαιρετισμοί άλλων Αντιπροσωπειών
  • Χαιρετισμός Νίκου Αλιβιζάτου

10.00 μμ   Ενημέρωση για το πρόγραμμα του Σαββάτου –  Κλείσιμο Εργασιών 1ης ημέρας
                           
Σάββατο  17 Μαρτίου

 10.00πμ – 3.00μμ             ΘΕΜΑΤΙΚΕΣ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕΙΣ

  1. Κεντρική Αίθουσα Πρόγραμμα ΕΛΛΑΔΑ, Πολιτικές θέσεις, Προοδευτικές Αλλαγές και Μεταρρυθμίσεις
  2. Αίθουσα ΜΕΛΙΝΑ Η Ελλάδα στην Ευρώπη και τον Κόσμο
  3. Αίθουσα Ε6 Καταστατικό
  4. Αίθουσα Ε3 Ισότητα στην πράξη (12.00-03.00μμ)
  5. Αίθουσα Ε2 Διακήρυξη
  6. Αίθουσα Ε7 Προοδευτικό Forum Νέας Γενιάς (2.00 μμ-5.00 μμ)
  7. Αίθουσα Ε4 Ηλεκτρονική Δημοκρατία και Κίνημα Αλλαγής
  8. Αίθουσα Ε5 Συνταγματική αναθεώρηση (11.00 πμ -2.00 μμ)

 Σάββατο 17 Μαρτίου
Παρουσίαση τελικών κειμένων στην ολομέλεια του συνεδρίου από μέλη των Γραμματειών και καταρχήν έγκρισή τους από το Συνέδριο

    3.00 μμ           Τοποθετήσεις μελών των γραμματειών
4.00 μμ          Διακήρυξη
4.10 μμ           Η Ελλάδα στην Ευρώπη και τον Κόσμο
4.30μμ            Πρόγραμμα ΕΛΛΑΔΑ, Πολιτικές θέσεις, Προοδευτικές  Αλλαγές και Μεταρρυθμίσεις
4.40μμ            Καταστατικό
4.50μμ            Ισότητα στην πράξη
5.00μμ            Συνταγματική Αναθεώρηση
5.10μμ            Προοδευτικό Forum Νέας Γενιάς
5.20μμ            Ηλεκτρονική Δημοκρατία και Κίνημα   Αλλαγής

       ………..            ………………………………..                   

6.00μμ            Βαγγέλης Βενιζέλος
6.30μμ            Νίκος Ανδρουλάκης
7.00μμ            Γιώργος Καμίνης
7.30μμ           Θανάσης Θεοχαρόπουλος
8.00μμ            Σταύρος Θεοδωράκης
8.30μμ            Φώφη  Γεννηματά
9.00μμ            Εγκρίσεις / Ψηφοφορίες

Σχετικά άρθρα

Χρυσή Τομή
ΤΣΙΟΓΚΑΣ
ΝΟΣΗΛΙΑΣΙΣ
ΟΠΑΠ
Αγγελίες εργασίας
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
ΠΩΛΕΙΤΑΙ

Follow Us

ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ
Πωλείται
Πωλείται
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
Ανταλλαγή διαμερίσματος
Ζητείται
ΕΝΟΙΚΙΑΖΕΤΑΙ
ENOIKIAZETAI
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
Πωλείται
ΠΩΛΕΙΤΑΙ
 
TSIOVAKAS
ΗΛΕΚΤΡΟΝ
Σεμερτζίδης
Κανάλι 28 | Ράδιο Γρεβενά 101,5

Καιρός

Γρεβενά

Αναγνώστου Ιωάννης