SPONSORS
Ζιώγας

Πως ο Κτηνοτροφικός Καληράχης κέρδισε 3-2 την ομάδα του Νεοχωρίου

“Χαμογέλασε” ο Κτηνοτροφικός

Μετά από πολύ καλό ποιοτικά αγώνα, ο Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης κέρδισε 3-2 το Νεοχώρι. Οι φιλοξενούμενοι του Άκη Δημόπουλου μπήκαν πολύ δυνατά και είχαν δύο δοκάρια, οριζόντιο στο 1΄ με τον Ευαγγελόπουλο και κάθετο στο 2΄ με τον Σιδέρη. Εκ των κορυφαίων για τους γηπεδούχους του Γιώργου Βλάχου ο τερματοφύλακας Γ. Σιόλας, με σπουδαίες επεμβάσεις, αλλά και ακέραια ευθύνη στα γκολ. Στο 8΄ με εξαιρετικό φάουλ ο Γκόγκος Καραγιάννης το 1-0, στο 43΄ ο Ντούλε έχασε μεγάλη ευκαιρία, στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Στο 45΄ ο Καλυβιώτης ξέφυγε, σούταρε, απέκρουσε ο Δεληγιαννίδης και από κοντά ο Ντούλε το 2-0. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ευθύμης Ντόλιας εκμεταλλεύθηκε ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα και μείωσε. Στο 60΄ ο Δημήτρης Βλάχος με θαυμάσιο, διαγώνιο σουτ το 3-1, στο 88΄ νέα ασταθής απόκρουση του Σιόλα και ο Νίκος Κυρατζής το 3-2, φάση στην οποία αποβλήθηκε ο προπονητής των γηπεδούχων. Καλή η διαιτησία της Λαζόγκα (Χερίδου, Ρότσικας).

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γ. ΣΙΟΛΑΣ, Καραγιάννης (55΄ Σουρβάς), ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ, Σαμαράς, Κ. Σούλας, ΝΤΟΥΛΕ, Δ. Βλάχος, ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ (84΄ Δήμουλας), Σαρτικίδης, Β. Σιόλας (57΄ Αλ. Σούλας), Στόκας.

ΝΕΟΧΩΡΙ: Δεληγιαννίδης, Πετκανάς, ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Ίττης, Απατζιάδης, Κυρατζής, Σόλλας, ΝΤΟΛΙΑΣ, Σιδέρης (17΄ λ.τ. Ρ. Δημόπουλος), ΛΟΥΔΑΣ (60΄ Λιάκος).