ΓΡΙΔΑΣ
SPONSORS
Ζιώγας

Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο Βατολάκκου, με δραματικό φινάλε

ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΣ-ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ 1-1: Πολύ καλό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο Βατολάκκου, με δραματικό φινάλε. Οι πρωταθλητές Γρεβενών πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, είχαν ευκαιρίες, δοκάρια και τελικά δικαιώθηκαν στο φινάλε, ισοφαρίζοντας. Οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν, προηγήθηκαν στο σκορ, όμως έχασαν τη νίκη στο τέλος. Στο 3΄ σουτ του Βασιλόπουλου από καλή θέση πέρασε άουτ, ίδια κατάληξη είχε σουτ του Μπόλου στο 6΄. Στο επόμενο λεπτό σουτ του Καλαϊτζίδη στο κάθετο δοκάρι, στο 43΄ σουτ του Μπιζιώτα απέκρουσε εντυπωσιακά ο Αζένης. Στο 60΄ ήταν η σειρά του Κοτίτσα να αποκρούσει εκπληκτικά σε σουτ του Βασιλειάδη, στο 62΄ σουτ του Σοφοκλή Κοτζατίσογλου στο οριζόντιο δοκάρι. Το τελευταίο δεκάλεπτο έκρυβε πολλές συγκινήσεις, στο 79΄ ο Βασιλειάδης με σουτ πέτυχε το 0-1, στο επόμενο λεπτό ο Άγγελος Κοτζατίσογλου εκτέλεσε κόρνερ, ο Θωμάς Λάλλος έπιασε κεφαλιά δίπλα από το δοκάρι. Στο 90΄ σέντρα του Παναγιώτη Λάλλου και με κεφαλιά ο Ασλανίδης, ισοφάρισε. Πολύ καλή η διαιτησία του Συμεωνίδη (Γιαμούζης, Θεοδώρου) από τον ΣΔ Πιερίας.
ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΣ: Κοτίτσα, Θ. Λάλλος, Π. Λάλλος, Μάρτιν, Μπόλος, Μπιζιώτας, Σ. Κοτζατίσογλου, Ιωαννίδης (85΄ Κουτσαλιάρης), Παπαηλίας (80΄ Ασλανίδης), Άγγ. Κοτζατίσογλου, Καλαϊτζίδης.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ: Αζένης, Μάτσης (66΄ Χρήστου), Μουρατίδης, Σαλονικίδης, Ιωάννου, Βακόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Ιωαννίδης, Τσαμτσάκης, Καλύβας, Βασιλειάδης (90΄ Αχμετλί).