![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Ο Ανδρέας Πάτσης στο παναμερικανικό συλλαλητήριο για τη Μακεδονία
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2018/03/0eccc0f7--2-e1521535560704.jpg)
Στο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία στη Νέα Υόρκη, δίπλα σε χιλιάδες ομογενείς, Έλληνες της διασποράς, από την Αμερική αλλά και από τον Καναδά, συμμετείχε ο Ανδρέας Πάτσης. Ο γνωστός δικηγόρος βρέθηκε έξω από την έδρα του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών, στην καρδιά του Μανχάταν, όπου Ελληνοαμερικανοί πρώτης, δεύτερης και τρίτης γενιάς, Ελληνοκύπριοι, πολίτες κάθε ηλικίας, με κεντρικό σύνθημα η «Μακεδονία είναι Ελλάδα», ένωσαν τη φωνή τους για τη λύση του εθνικού ζητήματος.
Όσοι βρέθηκαν στο συλλαλητήριο, με ιδιαίτερο ενδιαφέρον άκουσαν τον Αρχιεπίσκοπο Αμερικής Δημήτριο ο οποίος ξεκινώντας την ομιλία του είπε πως «Απευθύνομαι σε σας, όχι με την ιδιότητα του Αρχιεπισκόπου αλλά του Μακεδόνος, είμαι Μακεδόνας τουλάχιστον 3 αιώνες».
- Προηγούμενο Τελική φάση πρωταθλήματος ΠΑΙΔΩΝ Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. 2017-18(FINAL 4)
- Επόμενο Τρίτη 20 Μαρτίου: ΔΩΡΕΑΝ– Κάθε Μέρα- Όλες οι μικρές αγγελίες στην ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΡΕΒΕΝΩΝ Τηλέφωνο Αγγελιών: 24620-80025