![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Νέα Παράδοση Υλικού στο ΕΚΑΒ από την Π.Ε. Καστοριάς
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2020/03/received_222603428985163.jpeg)
Η Περιφερειακή Ενότητα Καστοριάς προσπαθώντας με κάθε τρόπο να ενισχύει τη δράση του ΕΚΑΒ και σεβόμενη το προσωπικό που δίνει καθημερινό αγώνα ενάντια στον Κορωνοϊό-Covid-19, παρέδωσε πριν λίγο, σήμερα Δευτέρα 30 Μαρτίου 2020, το κάτωθι υλικό:
- 500 χυμούς των 330ml, δωρεά από την εταιρία 3Ε Coca-Cola Τρία Έψιλον, από μια συνολική ποσότητα 6.000 τμχ, όπου οι υπόλοιποι προορίζονται να διατεθούν στο Γ.Ν. Καστοριάς,
- 1500 γάντια μιας χρήσης και 8 κρεμοσάπουνα χεριών Dettol, που μας διατέθηκαν από την εταιρία Αφοί Γκαμπέση Α.Ε της περιοχής μας , και
- 4 μάσκες υψηλής προστασίας FFP3, που μας διέθεσε η κα. Φιλένη Λοράνδου από Κέρκυρα, τις οποίες είχε προμηθευτεί για ιδιωτική χρήση.
Ο Αντιπεριφερειάρχης Καστοριάς Δημήτρης Σαββόπουλος ευχαριστεί θερμά τις εταιρίες : 3Ε Coca-Cola Τρία Έψιλον, Αφοί Γκαμπέση Α.Ε και την κα. Φιλένη Λοράνδου για την ευγενική τους προσφορά, αποδεικνύοντας έμπρακτα πως στα δύσκολα πρέπει όλοι μαζί να είμαστε ενωμένοι.
- Προηγούμενο Ανακοίνωση από το Σωματείο Εργαζομένων του Γενικού Νοσοκομείου Γρεβενών
- Επόμενο Ουρές έξω από τις τράπεζες παρά τις οδηγίες αποφυγής συνωστισμού