![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Κυριακή της Πεντηκοστής στο Κηπουρειό και στο Καρπερό Γρεβενών.
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2020/06/EKSW.jpg)
Tην Κυριακή της Πεντηκοστής, 7 Ιουνίου 2020, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ ιερούργησε στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου στο Κηπουρειό Γρεβενών, όπου και κήρυξε τον Θείο Λόγο στους πιστούς.
Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας, ο Σεβασμιώτατος χοροστάτησε στον Εσπερινό της γονυκλισίας, της εορτής του Αγίου Πνεύματος.
Το απόγευμα της ίδιας ημέρας ο Σεβασμιώτατος μετέβη στο Καρπερό Γρεβενών όπου χοροστάτησε στον πανηγυρικό Εσπερινό της εορτής του Αγίου Πνεύματος στον εορτάζοντα Ιερό Ναό της Αγίας Τριάδος.
Κηπουρειό
Καρπερό
- Προηγούμενο Tέλη κυκλοφορίας 2020: Πως θα υπολογίζονται – Ποιοι θα πληρώσουν λιγότερα
- Επόμενο Υπεγράφη η ιστορική συμφωνία οριοθέτησης ΑΟΖ μεταξύ Ελλάδας- Ιταλίας!