![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Κυριακή της Ορθοδοξίας στους Αγίους Θεοδώρους Γρεβενών
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2022/03/εικόνα_Viber_2022-03-13_11-23-09-107-500x280-1.jpg)
Στον Ιερό Ναό Αγίων Θεοδώρων του χωριού Άγιοι Θεόδωροι λειτούργησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, την Α΄ Κυριακή των νηστειών, Κυριακή της Ορθοδοξίας, 13 Μαρτίου 2022. Ο Σεβασμιώτατος μίλησε για την σημασία της εορτής, την θεολογία της εικόνας και την ευλογιά των ιερών εικόνων στη ζωή μας. Στο τέλος της Θείας Λειτουργίας έγινε η λιτάνευση των Ιερών Εικόνων εντός του ναού με συμμετοχή των πιστών.
- Προηγούμενο Συνεδριάζει η Οικονομική Επιτροπή της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας την Τρίτη 15 Μαρτίου
- Επόμενο Το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας συνδιοργανωτής της υβριδικής επιστημονικής ημερίδας με τίτλο «Τυνησία-Ελλάδα, κοινή μοίρα στη Μεσόγειο»