![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Δευτέρα 12 Φεβρουαρίου: Η ιστορία των Γρεβενών μέσα από τον Τοπικό Τύπο (11 Σεπτεμβρίου 1978). Σήμερα: ΔΕΣΚΑΤΗ-Ένας δήμος εκπέμπει Σ.Ο.Σ.
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2018/02/6c9a115f-h-foni-11-09-1978.png)
Συνεχίζοντας την προβολή της ιστορίας του τόπου μας όπως αυτή αποτυπώθηκε στον τοπικό τύπο από το έτος 1955 και μετά, σήμερα δημοσιεύουμε ένα άρθρο από την εφημερίδα Η ΦΩΝΗ ΤΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ και συγκεκριμένα από την 2η σελίδα της έκδοσης της Πέμπτης 11 Σεπτεμβρίου 1978. Το άρθρο έχει τίτλο «ΔΕΣΚΑΤΗ-Ένας δήμος εκπέμπει Σ.Ο.Σ. »
- Προηγούμενο Ετήσιος χορός και κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Εμπορικού Συλλόγου Γρεβενών
- Επόμενο Κυριακή 11 Φεβρουαρίου: ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 1971-2007: Οι αγώνες, οι συνθέσεις, οι βαθμολογίες και τα γκολ.Σήμερα: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ-ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ και ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-Α.Ε. ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ