![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Κλειστό Λευκόβρυσης: Επί ποδός Δήμος και Περιφέρεια για τον πανευρωπαϊκό αγώνα χάντμπολ αυτής της Κυριακής (Φωτογραφίες)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2024/02/1709026821348.jpg)
Σε πλήρη εξέλιξη είναι οι εργασίες στο ΔΑΚ της Λευκόβρυσης Κοζάνης για την απαραίτητη προετοιμασία του Κλειστού Γυμναστηρίου, εν όψει του μεγάλου πανευρωπαϊκού αγώνα χάντμπολ Γυναικών μεταξύ των Εθνικών Ομάδων Ελλάδας-Βοσνίας, στο πλαίσιο των Προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Γυναικών 2024.
Το σπουδαίο αυτό παιχνίδι, θα πραγματοποιηθεί αυτή την Κυριακή 3 Μαρτίου 2024 και ώρα 17:00 το απόγευμα στο ΔΑΚ της Λευκόβρυσης Κοζάνης και με τον Αντιδήμαρχο Πολιτισμού Αθλητισμού & Βιβλιοθήκης Γιάννη Ιωαννίδη, την Αντιπεριφερειάρχη Παιδείας & Αθλητισμού Όλγα Πουταχίδου και τον Αντιπεριφερειάρχη Διοίκησης, Οικονομικών & Νομικών Προσώπων Λύσσανδρο Μεταξά, να είναι επί ποδός καθημερινά για οτιδήποτε χρειαστεί.
Επισημαίνεται ότι τα επόμενα μεγάλα παιχνίδια χάντμπολ που προγραμματίζονται στη Λευκόβρυση είναι στις 3 Απριλίου (Εθνική Γυναικών, Ελλάδα-Κροατία) και στις 8 Μαΐου (Αγώνας Play off για τα Προκριματικά του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Ανδρών, Ελλάδα-Ολλανδία), δείχνοντας εμπράκτως την εμπιστοσύνη της Ομοσπονδίας στον Δήμο Κοζάνης και την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας, για την πραγματοποίηση μεγάλων αθλητικών γεγονότων στον τόπο μας.
Γραφείο Τύπου
Δήμου Κοζάνης
- Προηγούμενο Επίσκεψη Αναπληρωτή Υπουργού Εσωτερικών Θοδωρή Λιβάνιου στην Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας
- Επόμενο Απεργιακός ξεσηκωμός σήμερα στη χώρα – Γενική κινητοποίηση ένα χρόνο από τα Τέμπη