![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Καταστροφές στα χωριά των Γρεβενών από την σημερινή ανεμοθύελλα (φωτογραφίες)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2016/11/15027479_1593562304281451_1569562849634699140_n-e1478636245623.jpg)
Η σημερινή ανεμοθύελλα έφερε αρκετές καταστροφές στα χωριά των Γρεβενών.
Στο Κοσμάτι, γκρέμισε έναν στύλο της ΔΕΗ με αποτέλεσμα να έχουμε διακοπή ρεύματος σε ορεινά χωριά για αρκετές ώρες.
Στο Μέγαρο, ο αέρας ξήλωσε την στέγη των αποδυτηρίων του Δημοτικού Σταδίου ενώ στους Μαυραναίους, Καληράχη, Ανάβρυτα, Άγιο Κοσμά και σε άλλα χωριά οι ισχυροί άνεμοι γκρέμισαν αρκετά δέντρα εντός των κεντρικών δρόμων.
- Προηγούμενο Ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ θα χοροστατήσει στον Πανηγυρικό Εσπερινό του εορτάζοντος Ιερού Ναού Αγίου Νεκταρίου Βατολάκκου
- Επόμενο Τετάρτη 9 Νοεμβρίου : Tο πρωτοσέλιδο της ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ