![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Ιερά Μητρόπολη Γρεβενών: Μία αναστάσιμη αγκαλιά προς όλους
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2022/04/0-02-05-8cbc25e37e084fb536c432edf2a8ffa6ea8e5dc746287dc09544e0a1b66f6791_90733dd33af69910.jpg)
“Μακάρι να είχα μεγαλύτερη αγκαλιά για να σας αγκαλιάσω όλους μαζί, μετά από δύο έτη δύσκολα, αυτές τις στιγμές που τo Χριστός Ανέστη, η φωνή του θριάμβου αντηχεί τούτες τίς ώρες απ’ άκρη σ’ άκρη της Χριστιανοσύνης”. Αυτά τα λόγια απηύθυνε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ στο ποίμνιο που το βράδυ της Αναστάσεως πλημμύρισε τον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελιστρίας αλλά και τον αύλειο χώρο. Μέσα σε αναστάσιμη χαρά τελέστηκε η Θεία Λειτουργία με την απαραίτητη ευλόγηση των πασχάλιων αυγών. Το απόγευμα του Πάσχα εν πομπή από το Επισκοπείο, ο Σεβασμιώτατος με τους ιερείς της Μητροπόλεως κατευθύνθηκε και πάλι στον Μητροπολιτικό Ναό, όπου τελέστηκε μεγαλόπρεπα ο Εσπερινός της Αγάπης.
- Προηγούμενο Φορολογικές δηλώσεις 2022: Πώς θα αποφύγετε τον έξτρα φόρο- Τα 30 «SOS» της ΑΑΔΕ
- Επόμενο Μόσιαλος για οξεία ηπατίτιδα στα παιδιά: Τα νεότερα στοιχεία και τα πιθανά αίτια- Τι δείχνει έρευνα