ΤΑΞΙ
ΓΡΙΔΑΣ
SPONSORS
Ζιώγας

Η βαριά ήττα της ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ οδήγησε στην παραίτηση του τεχνικού Μιχάλη Αλεξιάδη – Διαβάστε το ρεπορτάζ του αγώνα

Μπορεί να άργησε να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο φετινό Πρωτάθλημα, ωστόσο, όταν το έκανε, αυτό συνέβη με εμφατικό τρόπο. Η Νάουσα ήταν καταιγιστική απέναντι στην ΑΕΠ Βατολάκκου και έφτασε σε μια σαρωτική νίκη με 4-0 επί της ομάδας των Γρεβενών. Η ήττα αυτή, μάλιστα, δεν πέρασε χωρίς συνέπειες για την ομάδα του Βατολάκκου, αφού μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός Μιχάλης Αλεξιάδης υπέβαλε την παραίτησή του. Αξίζει να σημειωθεί, πάντως, πως οι Γρεβενιώτες πέραν όλων των άλλων δεν είχαν και την τύχη με το μέρος τους, αφού δύο φορές είδαν τη μπάλα να σταματάει στα δοκάρια της εστίας της Νάουσας.

«Καθάρισε» νωρίς

Στα αμιγώς αγωνιστικά, η Νάουσα έδειξε από την αρχή πως θέλει πολύ το ματς και κατάφερε να το πάρει. Μόλις στο 3′ η ομάδα του Βαγγέλη Ντίσιου άνοιξε το σκορ με γκολ του Ντινόπουλου έπειτα από ωραία σέντρα του Μουρίκι. Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν στο 12′, όμως, η μπάλα μετά το σουτ του Τσαγκαλίδη προσέκρουσε στο δοκάρι. Στο 24′, οι Ναουσαίοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με νέο γκολ του Ντινόπουλου βάζοντας τις βάσεις για την επικράτησή τους. Το ματς ήταν ένα διαρκής μονόλογος για τη Νάουσα, η οποία σκόραρε άλλα δύο γκολ στην επανάληψη φτάνοντας στο θριαμβευτικό 4-0. Το 3-0 έγραψε ο Μουρίκι στο 78′ με τον Κωτσόπουλο στο 86′ να διαμορφώνει το τελικό 4-0. Η ΑΕΠ Βατολάκκου είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις με τον Ντεμάι.

ΝΑΟΥΣΑ (Ντίσιος): Κοντογουλίδης, Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Ζούρκος, Νύρλας, Ντινόπουλος (82′ Χατζόπουλος), Καπετάνος (70′ Νίκου), Περηφανόπουλος, Κωτσόπουλος, Μουρίκι, Τούφας (83′ Βλαχοδήμος).

ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ (Αλεξιάδης): Δεληγιάννης, Αντωνιάδης (65′ Χαλαζωνίτης), Τσαρτσιώτης (50′ Ντεμάι), Τσαγκαλίδης, Μπιμπίρης, Ζολώτας, Μπλάντος, Μπιζιώτας, Χαραλαμπίδης, Ζαχαριουδάκης, Σπηλιώτης.