![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Η ιστορία των Γρεβενών μέσα από τον Τοπικό Τύπο (1955-1967). Σήμερα “ΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑΙ ΤΟΥ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΟΥ ΕΙΣ ΑΘΗΝΑΣ” και “ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΔΕΣΜΟΥ ΑΝΑΠΗΡΩΝ & ΘΥΜΑΤ. ΠΟΛΕΜΟΥ ΕΙΣ ΙΩΑΝΝΙΝΑ”
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2016/11/23-11H-FONI-titlos-e1479893622431.png)
Σήμερα δημοσιεύουμε δύο άρθρα της σελίδας 4 από τον αριθμό φύλλου 1 της έκδοσης της Δευτέρας 6ης Ιουνίου 1955 της Εφημερίδας Η ΦΩΝΗ ΤΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ. Το πρώτο αναφέρεται στις επαφές του τότε Μητροπολίτου Γρεβενών Φιλίππου στην Αθήνα και το δεύτερο στην επίσκεψη αντιπροσωπείας του συνδέσμου Αναπήρων και Θυμάτων πολέμου στα Ιωάννινα.
- Προηγούμενο Η Αννίτσα και οι πεσόντες στον Ελληνοιταλικό πόλεμο Σαμαρινιώτες *Του Χαρίλαου Δημ. Γεράση
- Επόμενο Σύλληψη δυο ατόμων στην Κρυσταλλοπηγή Φλώρινας για μεταφορά μη νόμιμων μεταναστών