![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Η Εορτή της Εικόνας της Παναγίας της Παραμυθίας στα Γρεβενά
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/0-02-05-4859933e54c10849e133b1a5627f583b55c1aaaae2de241f2f858b00e15ae33b_6c68a7b76422f9c0-e1705916206962.jpg)
Το Σάββατο, 20.1.2024, στον Μητροπολιτικό Ναό της Ευαγγελιστρίας Γρεβενών τελέστηκε Αρχιερατικός Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Γρεβενών κ. Δαβίδ, για την Εορτή της Εικόνας της Παναγίας της Παραμυθίας. Την Κυριακή ο Σεβασμιώτατος λειτούργησε στον Μητροπολιτικό Ναό. Στο κήρυγμά του ευχήθηκε η Παναγία να μας κρατήσει στην αγκαλιά της στους παράδοξους και δύσκολους καιρούς που ζούμε.
- Προηγούμενο Επιστολές: Σχολεία και πολικό ψύχος
- Επόμενο Μετά τις χιονοπτώσεις ήρθε και το πολικό ψύχος στα Γρεβενά. Από -8 έως -12,7 βαθμούς έδειξε το θερμόμετρο