![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Η Δ΄ Στάση των Χαιρετισμών στον Δοξαρά και στην Αγ. Παρασκευή Γρεβενών
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2022/04/0-02-05-886cec8be2fa3248ef2d5d7ffed3d5506ec217217374c4be14613c77beae5078_5758355b56e4687e.jpg)
Την Παρασκευή 1 Απριλίου 2022, μέσα σε κλίμα κατάνυξης, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Γρεβενών κ. Δαβίδ, έψαλλε την Δ΄ Στάση των Χαιρετισμών της Υπεραγίας Θεοτόκου σε δύο ναούς. Αρχικά στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου στον Δοξαρά Γρεβενών και λίγο αργότερα στην Αγία Παρασκευή στην πόλη των Γρεβενών. Στο τέλος ο Σεβασμιώτατος έδωσε εικονάκια στους πιστούς ως ευλογία, όπως συνήθως πράττει σε όλη την Σαρακοστή.
- Προηγούμενο Ίδρυση οργάνωσης νεολαίας ΣΥΡΙΖΑ στην Φλώρινα
- Επόμενο Έφυγε από τη ζωή ο Κωνσταντίνος Καρέτσος σε ηλικία 96 ετών- Η κηδεία θα τελεστεί σήμερα Δευτέρα 4 Απριλίου