![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Γρεβενά: Η πόλη τίμησε τους τρεις μικρούς μαθητές που καταπλακώθηκαν από την κατάρρευση στρατιωτικού ΤΟΛ το 1956 (Βίντεο – Φωτογραφίες)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2020/02/-2-e1581443402798.jpg)
Σήμερα Τρίτη 11 Φεβρουαρίου του 2020, η πόλη των Γρεβενών, έστω και καθυστερημένα, τίμησε τους τρεις μικρούς μαθητές της, οι οποίοι καταπλακώθηκαν από την κατάρρευση στρατιωτικού ΤΟΛ τον χειμώνα του 1956.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στην πεζογέφυρα, δίπλα στο Πολιτιστικό Κέντρο Γρεβενών. Στη συνέχεια ακολούθησαν τα εγκαίνια μόνιμης έκθεσης στο 1o ΓΕ.Λ Γρεβενών με θέμα «Γυμνάσιο Αρρένων Γρεβενών – Εκπαιδευτικές Διαδρομές – Μαθητικά Αποτυπώματα» κα στο τέλος η παρουσίαση του ιστορικού της πτώσης του ΤΟΛ.
Δείτε τα 3 σχετικά βίντεο που ακολουθούν:
- Προηγούμενο Σχόλιο:Προς κ.Γεώργιο Αδαμίδη,Πρόεδρο ΓΕΝΟΠ-ΔΕΗ
- Επόμενο Αδυσώπητες μνήμες…Γρεβενά, 11 Φεβρουαρίου 1956…Βαρυχειμωνιά *Της Μαρίας Καραγιάννη