![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Γρεβενά 1 Νοεμβρίου 1978: Η ιστορία των Γρεβενών μέσα από τον Τοπικό Τύπο.Σήμερα: Οι επιτυχόντες μαθητές μας στις Ανώτατες Σχολές
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2018/05/994b6c9f-1-11-1978.png)
Συνεχίζοντας την προβολή της ιστορίας του τόπου μας όπως αυτή αποτυπώθηκε στον τοπικό τύπο από το έτος 1955 και μετά, σήμερα δημοσιεύουμε ένα άρθρο από την εφημερίδα Η ΦΩΝΗ ΤΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ και συγκεκριμένα από την 2η σελίδα της έκδοσης της 1ης Νοεμβρίου 1978, έτος Α’. Το άρθρο έχει τίτλο: Οι επιτυχόντες μαθητές μας στις Ανώτατες Σχολές
- Προηγούμενο Καστοριά: Κατασχέθηκαν μεγάλες ποσότητες κάνναβης (φωτογραφίες) -Εξιχνιάστηκε κλοπή σε περιοχή
- Επόμενο Γυμναστικός Σύλλογος Γρεβενών 1983-1992: Οι αγώνες, οι βαθμολογίες. Σήμερα: Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 1983-1984 1η έως 8η αγωνιστική