![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Γ. Κασαπίδης: Στηρίζουμε τον πρωτογενή τομέα και τον τουρισμό για να διασφαλίσουμε την απασχόληση και την ευημερία στη Δυτική Μακεδονία
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2023/09/κκκκκκκ.jpg)
Την αμέριστη συμπαράσταση της Περιφερειακής Αρχής στον αγροτικό κόσμο και τη στήριξη στο τουριστικό προϊόν της Δυτικής Μακεδονίας, εξέφρασε ο Περιφερειάρχης Δυτικής Μακεδονίας και εκ νέου υποψήφιος Γιώργος Κασαπίδης, κατά τη περιοδεία του στο Δήμο Πρεσπών, την Τρίτη 26 Σεπτεμβρίου 2023.
Ο κ. Κασαπίδης συνοδευόμενος από τους Υποψήφιους Περιφερειακούς Συμβούλους του Συνδυασμού «Πορεία Δημιουργίας» επισκέφθηκε τις Τοπικές Κοινότητές Κρυσταλλοπηγής, Αγίου Γερμανού και ολοκλήρωσε την περιοδεία του στην Τοπική Κοινότητα Λαιμού, όπου και έγινε η παρουσίαση των Υποψήφιων του Συνδυασμού «Πορεία Δημιουργίας», στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου.
Αναφερόμενος ο κ. Κασαπίδης στα έργα υποδομών με προτεραιότητα στις εγγειοδιαρθρωτικές παρεμβάσεις, στις αγροτικές οδοποιίες και στην ανάδειξη της πολιτιστικής κληρονομιάς, όπως η Αποκατάσταση – Ανάδειξη Μνημείων Ασκητισμού Πρεσπών, η Κατασκευή Δικτύου Μονοπατιών Δήμου Πρεσπών που υλοποιούνται και βρίσκονται σε εξέλιξη, σημείωσε πως: «Στηρίζουμε τον πρωτογενή τομέα και τον τουρισμό για να διασφαλίσουμε την απασχόληση και την ευημερία στη Δυτική Μακεδονία».
- Προηγούμενο Μεγάλη συμμετοχή στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Κινητικότητας
- Επόμενο Αριστερή Συμπόρευση για την Ανατροπή – Πρόγραμμα για την Ενέργεια