![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Φλώρινα: Τα πρώτα τοπικά σήματα «καφέ Αρκούδας» σε επιχειρήσεις
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2021/06/FB_IMG_1624884659409.jpg)
Ξεκίνησαν οι διαδικασίες για την απονομή του εμπορικού σήματος για την προστασία της καφέ αρκούδας ( χρυσό, ασημένιο, χάλκινο σήμα ), από το ΕΒΕ Φλώρινας στο πλαίσιο του προγράμματος LIFE AMY BEAR που υλοποιείται στην περιοχή της Φλώρινας. Όπως ανέφερε ο πρόεδρος του ΕΒΕ Φλώρινας Σάββας Σαπαλίδης, “Το επιμελητήριο μας για άλλη μία φορά αναδεικνύει την οικολογική ευαισθησία που το διακατέχει , συμμετέχει στο πρόγραμμα και δίνοντας προστιθέμενη αξία στα τοπικά προϊόντα” .
- Προηγούμενο Επιστολές: Προς οδηγούς ΚΤΕΛ
- Επόμενο Αγροτικός Συνεταιρισμός Γρεβενών: Επιτακτική ανάγκη ένταξης στα ΠΣΕΑ