Ζιώγας

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών: Aποτελέσματα του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Ανδρών

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ

Φ.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – Γ.Σ. ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 91-95

Σ΄ ένα συναρπαστικό παιχνίδι ο Πρωτέας ηττήθηκε στο ΔΑΚ Γρεβενών από τον Έσπερο Λαμίας με 91-95, στα πλαίσια  της   23ης  αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Β΄ Εθνικής .

Ο Πρωτέας στο  πρώτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με 26-18, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με την λήξη του β΄ δεκαλέπτου σε 47-45.

Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο είχαμε συνεχόμενες εναλλαγές στο προβάδισμα του σκορ, με την ομάδα της Λαμίας πιο ψύχραιμη στα τελευταία δευτερόλεπτα να φτάνει δίκαια στη νίκη με 91-95.

Τυχεροί όσοι βρέθηκαν την Κυριακή το απόγευμα στο Κλειστό των Γρεβενών , αφού είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν ένα όμορφο παιχνίδι, όπου οι επιθέσεις και των δύο ομάδων είχαν πρωταγωνιστικό ρόλο, με αποτέλεσμα το τελικό σκορ να φτάσει πολύ ψηλά.

Το Δ.Σ. του συλλόγου απευθύνει για μια ακόμη φορά, ένα τεράστιο ευχαριστώ στους υπέροχους φιλάθλους για την στήριξη στην ομάδα μας.

Επόμενο παιχνίδι για τον Πρωτέα την Κυριακή  17-4-2022  & ώρα 17:00 στον Παλαμά, με τον Γ.Σ. Τιτάνες Παλαμά.

Τέλος εξαιρετική ήταν και η παρουσία των τριών διαιτητών σ΄ έναν αγώνα που κρίθηκε κυριολεκτικά στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Διαιτητές: Θεοδώρου, Ξέρας, Καρακώστας

Δεκάλεπτα: 26-18, 47-45, 68-70, 91-95

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζουβάρας 2, Γρίψιος 8, Κλωνάρας 12, Παπαδόπουλος 23, Σιπιτάνος 23 (3), Κωνσταντίνου 3 (1), Παλάσκας 6 (2), Μπόζιαρης 8 (1), Μαλλιούρας 4, Κυρατζής 2.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρούζιος 6 (2), Λάππας 34 (7), Τσεσμετζίδης 5 (1), Αργύρης, Φύκας 11 (2), Πάππος 13 (1), Μπακόλιας, Τεπετίδης 21 (4), Νέστορας 5.