8 Ιαν, 2020 Γρεβενά, Πολιτιστικά 0 Ο Δήμος Δεσκάτης και η ΔΕΠΑΠ ευχαριστεί θερμά όλους τους πολιτιστικούς συλλόγους οι οποίοι συνέδραμαν στην αναβίωση του εθίμου « Τσιγαρίδες και Γουρνοχαρά » σε όλα τα τοπικά διαμερίσματα του Δήμου. Σας ευχόμαστε χρόνια πολλά και του χρόνου με υγεία!
Συνεχίζονται και τους θερινούς μήνες οι ενημερωτικές διαλέξεις του Τμήματος Τροχαίας Γρεβενών σε μαθητές των Κέντρων Δημιουργικής Απασχόλησης και Παιδικών Σταθμών για την Οδική Ασφάλεια στην πόλη των Γρεβενών με θέμα «Μαθαίνω να κινούμαι με ασφάλεια» 16 Ιούλ, 2024
Ένωση Καλαθοσφαιρικών Σωματείων Δυτικής Μακεδονίας: Γενική τακτική συνέλευση την Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου 2024 και ώρα 18:00 16 Ιούλ, 2024
Συνάντηση του Περιφερειάρχη Δυτικής Μακεδονίας Γιώργου Αμανατίδη με τη Διοίκηση της ΔΕΗ για ζητήματα της περιοχής 16 Ιούλ, 2024
Σύσκεψη στην Περιφερειακή Ενότητας Καστοριάς για τα προβλήματα σε καλλιέργειες της περιοχής από τρωκτικά 16 Ιούλ, 2024
Νέο περιστατικό ενδοοικογενειακής βίας στην Καστοριά – Τον κατήγγειλε η γυναίκα του για ξυλοδαρμό και απειλές 16 Ιούλ, 2024