![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Δευτέρα 27 Μαρτίου : Η ιστορία των Γρεβενών μέσα από τον Τοπικό Τύπο (1955-1967). Σήμερα ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΤΗΛΗ δημοτικό τραγούδι που έστειλε τότε για δημοσίευση ένας μαθητής Λυκείου
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2017/03/d9b87bda-h-foni-13-3-1966-e1489999786740.png)
Σήμερα δημοσιεύουμε ένα άρθρο της σελίδας 2 από τον αριθμό φύλλου 3 της έκδοσης του Σαββάτου 12 Μαρτίου 1966 της Εφημερίδας Η ΦΩΝΗ ΤΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ. Το άρθρο έχει τίτλο ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΗ ΣΤΗΛΗ και πρόκειται για ένα δημοτικό τραγούδι που έστειλε τότε στην εφημερίδα ένας μαθητής της Β ΄τάξης του Λυκείου Γρεβενών.
- Προηγούμενο Στήριξη και Ανάπτυξη του Αγρο-διατροφικού Τομέα μέσα από Ευρωπαϊκά Εθνικά και Ιδιωτικά Προγράμματα
- Επόμενο Δευτέρα 27 Μαρτίου : Πυρσός Γρεβενών 1971-2007: Οι αγώνες, οι συνθέσεις, οι βαθμολογίες και τα γκολ. Σήμερα ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ 85-86, ΣΚΟΡΕΡΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ και ΦΙΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ 85-86