![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Δευτέρα 20 Μαρτίου : Η ιστορία των Γρεβενών μέσα από τον Τοπικό Τύπο (1955-1967). Σήμερα ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ του τότε προέδρου της Κοινότητας Καρπερού Γιώργου Παπαδόπουλου
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2017/03/d9b87bda-h-foni-13-3-1966-e1489999786740.png)
Σήμερα δημοσιεύουμε ένα άρθρο της σελίδας 1 από τον αριθμό φύλλου 3 της έκδοσης του Σαββάτου 12 Μαρτίου 1966 της Εφημερίδας Η ΦΩΝΗ ΤΩΝ ΓΡΕΒΕΝΩΝ. Το άρθρο έχει τίτλο ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ είναι του τότε προέδρου της Κοινότητας Καρπερού Γιώργου Παπαδόπουλου και αναφέρεται στην προσπάθεια και στην αναγκαιότητα έκδοσης της εφημερίδας.
- Προηγούμενο Επιστολές: Συγχαρητήρια … κ. “Πρόεδρε”
- Επόμενο ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Γ΄ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ και ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΠΡΟΣΚΥΝΗΣΕΩΣ