ΓΡΙΔΑΣ
SPONSORS
Ζιώγας

Αθλητικά σφηνάκια…

Δεν τα κατάφερε προχθές η ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου να πετύχει την πρώτη της νίκη κόντρα στην ομάδα του Ορφέα Ξάνθης.

Παρότι ο Βατόλακκος στο πρώτο ημίχρονο ήταν κυρίαρχος του αγώνα, κέρδισε πέναλτι, το οποίο απώλεσε ο Κοτσατίσογλου, ηττήθηκε με 2-0.

Εδώ λειτούργησε ο νόμος του ποδοσφαίρου που λέει, αν δε μπορείς να βάλεις γκολ δέχεσαι.

Το τραγικό στην όλη ιστορία είναι ότι κόπηκαν μόλις 10 εισιτήρια, τη στιγμή που η διαιτησία, παρατηρητές στοίχησαν στην ομάδα περίπου 800 ευρώ.

Επίσης αξίζει να σημειώσουμε ότι, στα παιχνίδια της ΑΕΠ δεν υπάρχει στήριξη από τους φιλάθλους του χωριού.

Οδυνηρή ισοπαλία παραχώρησε ο Πυρσός, κόντρα στην ομάδα του Άρη Καρπερού, ένας Πυρσός που απογοήτευσε, χωρίς πάθος, χωρίς τσαμπουκά και το κυριότερο μία ομάδα χωρίς ποιότητα.

Χρειάζεται μεταγραφές ο Πυρσός, ορισμένοι παίκτες που αγωνίζονται στην ομάδα δε μπορούν να σηκώσουν το βάρος της φανέλας.

Παρών στο παιχνίδι ΑΕ Ποντίων – Ορφέα Ξάνθης ο πρόεδρος της ΕΠΣ Δημοσθένης Κουπτσίδης.

Συνεχές το ενδιαφέρον του πρώην προέδρου του Πυρσού Δημήτρη Παπαϊωάννου, για τα ποδοσφαιρικά δρώμενα του νομού μας.

Η μόνη αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ, στην Α΄ κατηγορία είναι ο ΑΟ Σειρήνας, που μέχρι στιγμής είναι η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος.

Τέλος τα προνόμια στους προέδρους της ΕΠΣ, Ο Κώστας Κουτσoκούμνης έριξε μπηχτές αναφερόμενος σε παράγοντες της ΕΠΣ.

Οι πρόεδροι των Ενώσεων παίρνουν έως και 2.500 ευρώ το μήνα μόνον για την παρουσία τους στις επιτροπές της ΕΠΣ.

Την ήττα γνώρισε προχθές ο Πρωτέας στην Κοζάνη από την ομάδα Ελιμεία στην Κοζάνη.

Χρειάζεται κουράγιο και μεγάλα ψυχικά αποθέματα η ομάδα του Βατολάκκου για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Γ ΄ Εθνική

ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου. Ακόμη μία ήττα για την ομάδα του Βατολάκκου στο ΔΑΚ, ηττήθηκε με 2-0 από τον Ορφέα Ξάνθης. Παρότι η ΑΕΠ στο πρώτο ημίχρονο ήλεγχε το παιχνίδι, κέρδισε πέναλτι το οποίο δεν εκμεταλλεύτηκε, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, δε μπόρεσε να πετύχει την πολυπόθητη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ορφέας ανέβασε την απόδοσή του και φυσικά δίκαια επικράτησε με 2-0, με δύο πανέμορφα τέρματα. Τώρα η ομάδα του Βατολάκκου καλείται να βρει τα ψυχικά αποθέματα για τη συνέχεια του δύσκολου πρωταθλήματος. Σε δηλώσεις ο τεχνικός της ΑΕΠ Κοστογλίδης τα είχε με την τύχη, « παρότι ήμασταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατορθώσαμε να πετύχουμε γκολ και η συνέχεια ήταν τραγική για μας, συνεχίζουμε όμως με το κεφάλι ψηλά».