![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Απόπειρες απάτης με επίκληση του Δήμου Ηγουμενίτσας
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2023/02/apati-pkjedpnf65zwjd7qqszs2wjcqn277gda6mj6ighvaw.jpg)
Σε εξέλιξη βρίσκεται απόπειρα απάτης πολιτών από επιτήδειους που επικαλούνται τον Δήμο Ηγουμενίτσας και υπόσχονται επιστροφή χρημάτων.
Απώτερος στόχος είναι να αποσπάσουν προσωπικούς κωδικούς και χρήματα.
Ο Δήμος Ηγουμενίτσας με ανακοίνωσή του συνιστά την προσοχή των πολιτών τονίζοντας ότι θα πρέπει να είναι πολύ προσεκτικοί σε τέτοιου είδους τηλεφωνήματα ή και μηνύματα.
«Το τελευταίο διάστημα έγιναν αναφορές για κακόβουλες ενέργειες ψεύτικης τηλεφωνικής επικοινωνίας ή/και παραπλανητικής ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, με θέμα ότι δικαιούστε επιστροφή χρημάτων από το Δήμο Ηγουμενίτσας.
Ο Δήμος Ηγουμενίτσας συνιστά να είστε ιδιαίτερα επιφυλακτικοί και να ελέγχετε με πολλή προσοχή τηλεφωνικές κλήσεις ή παραπλανητικά μηνύματα ή sms που τυχόν λάβετε στο μέλλον» σημειώνει.
- Προηγούμενο Κλύο!…πολύ κλύο! *Σκιτσογραφία του Αρκά
- Επόμενο Διαγωνισμός του ΑΣΕΠ παίρνει οσμή σκανδάλου..