![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Αναβίωσαν τα Ρουγκατσάρια της Γαλατινής και τα Μπουμπουσάρια της Εράτυρας
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2018/01/0c12202d-26171914_909755359188222_4227447590509161656_o-e1514966230775.jpg)
Αναβίωσαν και φέτος τα πατροπαράδοτα έθιμα των Ρουγκατσαριών της Γαλατινής και των Μπουμπουσιαριών της Εράτυρας, με πλήθος κόσμου να συμμετέχει και να δίνει το παρόν, παρουσία και των Τοπικών Αρχών.
Η Δημοτική Αρχή Βοϊου συγχαίρει όλους όσους συμμετείχαν στα έθιμα και ευχαριστεί όλο τον κόσμο που τίμησε με την παρουσία του τις εκδηλώσεις.
Δείτε τις εικόνες:
- Προηγούμενο Τετάρτη 3 Ιανουαρίου: ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 1971-2007: Οι αγώνες, οι συνθέσεις, οι βαθμολογίες και τα γκολ.Σήμερα ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-Α.Ε. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ και ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ
- Επόμενο Έως τις 31 Ιανουαρίου η πληρωμή των εισφορών του 2016 για τους αγρότες