![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Ανακοίνωση προς τους κατοίκους από την Δ.Ε.Υ.Α.Γ.-Μη πόσιμο το νερό σε οικισμούς των Γρεβενών
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2019/11/f0db115e8e7accf7.jpg)
Η Δ.Ε.Υ.Α.Γ. ανακοινώνει ότι σε συνέχεια της θολότητας που παρατηρήθηκε στο νερό των Τ.Κ. του Β΄ κλάδου ύδρευσης, μετά τις έντονες βροχοπτώσεις του Σαββατοκύριακου, διενήργησε δειγματοληψίες και αναλύσεις την Δευτέρα 11/11/2019.
Από τα πρώτα αποτελέσματα των αναλύσεων που μας κοινοποιήθηκαν σήμερα Τετάρτη 13/11/2019, τα οποία δεν είναι τα οριστικά, βρέθηκε εκτός ορίων το μικροβιολογικό φορτίο και το νερό θεωρείται μη πόσιμο.
Η ΔΕΥΑΓ θα προβεί τις αμέσως επόμενες ημέρες σε καθαρισμό των δεξαμενών, απολύμανση του δικτύου και περαιτέρω αναλύσεις.Παρακαλούνται οι κάτοικοι των Τ.Κ.:
Φιλιππαίοι – Αετιά – Καλλονή – Δασύλλιο – Τρίκορφο – Χρυσαυγή – Μέγαρο – Κυπαρίσσι – Εκκλησιές – Άγιος Κοσμάς – Κυδωνιές – Κορυφή – Ροδοχώρι – Κρίμηνι – Βουχωρίνα – Αηδόνια – Λείψι – Οροπέδιο – Ροδιά – Αμυγδαλιές – Κριθαράκια – Δασάκι
Να μη χρησιμοποιούν το νερό ως πόσιμο μέχρι νεότερης ανακοίνωσης της ΔΕΥΑ Γρεβενών.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση.
Εκ της ΔΕΥΑΓ
- Προηγούμενο Ευχαριστήριο Κοινότητας Αγίου Γεωργίου
- Επόμενο Κλειστός θα παραμείνει ο δρόμος από Κατάκαλη-Καρπερό μέσω Σούτσας!