ΓΡΙΔΑΣ
SPONSORS
Ζιώγας

AE Ποντίων Βατολάκκου – Σούλι Παραμυθιάς 0-0 (5-4 πεν.)

…μετά από μία συναρπαστική και παλικαρίσια νίκη-πρόκριση επί της ομάδας του Σουλίου Παραμυθιάς, με σκορ 5-4 στα πέναλτι.
H ομάδα των Γρεβενών, αν και ο διαιτητής της ΕΠΣ Τρικάλων Λεωνίδας Στυλιανός απέβαλε στην κανονική διάρκεια του αγώνα 3 ποδοσφαιριστές και κιτρίνισε όλους τους υπόλοιπους, (σε ένα παιχνίδι με αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα) εκτός του τερματοφύλακα που δεν είχε να κάνει δύσκολο έργο, κατάφερε να πάρει με πρωτοφανή τρόπο την πρόκριση, 120΄λεπτών αγώνα, τερματίζοντας με 8 ποδοσφαιριστές.
Στο 13΄ και το 15′ χάθηκαν δύο μεγάλες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους με τον Ιωαννίδη και Π. Λάλλο από θέση τετ-ατετ.
Για τους Ηπειρώτες η πρώτη καλή στιγμή στο 20′, όταν ο Ρίζος με κοντινή κεφαλιά σημάδεψε την κάθετη δοκό του Κοτίτσα και κατέληξε άουτ.
Στο 45′ δυνατό του Κατσίφα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στην επανάληψη η τοπική Α.Ε.Π., μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο οι 3 αποβολές δεν επέτρεψαν να διαμορφώσουν το αποτέλεσμα.
Στο 55′ δυνατό σουτ του Λάλλου, απέκρουσε ο Βενέτης.
Η απάντηση για την αντίπαλη στο 58′ με σουτ του Γιαννάκου να αποκρούει ο Κοτίτσα σε κόρνερ.
Το ημίωρο της παράτασης δεν πρόσφερε κανένα απολύτως θέαμα, καθώς οι γηπεδούχοι με οκτώ ποδοσφαιριστές στη διάθεσή τους, προσπαθούσαν να αμυνθούν ψηλά και τους φιλοξενούμενους να είναι τραγικοί, καθώς με αριθμητική υπεροχή, δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν φάση, πέρα από το σουτ του Λαδιά στο πρώτο λεπτό της παράτασης.
Η σειρά των πέναλτι…

Για το Σούλι:                                        Για τη Α.Ε.Π.
Λαδιάς 1- 0                                           Κοτζατίσογλου 1-1
Κάτσης 2-1                                             Κατσαντώνης 2-2
Κατσίφας αστόχησε 2-2                          Ντενις 3-2
Μπέλλος 3-3                                         Μελισσινός 4-3
Τσολάκος 4-4                                        Μπόλλος 5-4ΑΕΠ: Κοτίτσα, Μπιζιώτας (41′ κοκ.), Μπόλλος, Κυριακίδης, Κατσαντώνης, Χαραλαμπίδης (80′ κοκ.), Κοτζατίσογλου Αγ., Κοτζατίσογλου Σ., Ιωαννίδης, Λάλλος Π., Λάλλος Θ. (75′ κοκ.).
Αγωνίστηκαν ως αλλαγές: Καλιτζίδης, Μελισσινός, Ντενίς.
ΣΟΥΛΙ: Βενέτης, Μπέλλος, Σταυρίδης, Κάτσης, Μπίζιος, Τσάγκας, Γιαννακός, Λαδιάς, Ρίζος, Κατσίφας, Τσολάκος.
Αγωνίστηκαν ως αλλαγές: Μώκος, Ντούμας, Τσουμέτης.