![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Σε ετοιμότητα ο Βατόλακκος,νικηφόρα έκλεισαν τη χρονιά οι πρωταθλητές Γρεβενών – Πολύ καλή εμφάνιση και έξι γκολ από τον Πυρσό
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2016/04/mpala-podosfairo-arxeio-e1460367819379.jpg)
ΚΟΚΚΙΝΙΑ/ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΟ-ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 0-2: Νικηφόρα έκλεισαν τη χρονιά οι πρωταθλητές Γρεβενών, περνώντας από το γήπεδο της Κοκκινιάς. Ο κακός αγωνιστικός χώρος σαφώς επηρέασε και τις δύο ομάδες, οι γηπεδούχοι του Κώστα Σαράντου άφησαν κατά διαστήματα καλές εντυπώσεις, οι φιλοξενούμενοι του Χρήστου Λάλλου επικράτησαν δίκαια, βελτιώνοντας πολύ την εικόνα τους στο δεύτερο μέρος. Στο 35΄ ο Μελισσινός είχε πλασέ στο κάθετο δοκάρι, στο 42΄ κάθετη μπαλιά του Χρήστου Παπαδόπουλου στον Θωμά Λάλλο, που γύρισε την μπάλα και από το ύψος του πέναλτι ο Σοφοκλής Κοτζατίσογλου έκανε το 0-1. Στο 82΄ ο Καλαϊτζίδης έκανε παράλληλη σέντρα, ο Τζιμπίρης «πάτησε» την μπάλα για τον Ζάχο Καρτσιούνη, που δεν αστόχησε. Αρκετές χαμένες ευκαιρίες είχαν οι νικητές. Μέτρια η διαιτησία της Λαζόγκα (Κυρατζής, Χερίδου).
ΚΟΚΚΙΝΙΑ/ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΟ: Θεοδωρίδης, Ισλαμάι (75΄ λ.τ. Τσάτας), Θωμ. Τζήκας, Κωσταρέλλης, Ελεύθερος (70΄ Κοτλίδας), ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ, ΘΩΜ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Θαν. Παπαδόπουλος, Βάιος Τζήκας, Γιάνν. Παπαδόπουλος, ΦΟΥΝΤΟΓΛΟΥ.
ΑΕΠ ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ: Αλεξίου, Ντενίς, ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ, ΧΟΤΖΑ (75΄ Καρτσιούνης), Θ. Λάλλος, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, Σ. Κοτζατίσογλου, Χρ. Παπαδόπουλος, Μελισσινός (82΄ Τζιαμπίρης), ΜΠΙΖΙΩΤΑΣ, Ασλανίδης (46΄ Καλαϊτζίδης).
ΦΙΕΣΤΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ: Σημαντικό φιλικό δίνει η ΑΕ Ποντίων την Τετάρτη, φιλοξενώντας τον πρωταθλητή Πέλλας, Αλμωπό Αριδαίας. Θα είναι χρήσιμο τεστ ενόψει των μπαράζ, αλλά και η φιέστα για την κατάκτηση και του φετινού πρωταθλήματος.
ΠΥΡΣΟΣ-ΚΑΛΗΡΑΧΗ 6-0: Πολύ καλή εμφάνιση και έξι γκολ από τον Πυρσό, που τερμάτισε στη δεύτερη θέση. Η ομάδα του Ανδρέα Λέτσιου είχε εκρηκτική απόδοση κατά διαστήματα και προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο, ο Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης είχε καλή παρουσία στην αρχή της αναμέτρησης, ενώ μετά από την αποβολή του Τόλη (28΄), δεν άντεξε. Το σκορ «άνοιξε» με πέναλτι ο Νίκος Γράβαλος, στη συνέχεια ο Θωμάς Τσαπαλιάνας με εξαιρετική ατομική προσπάθεια πέτυχε το 2-0. Στην επανάληψη δύο γκολ σημείωσε ο Άγγελος Φετσάνης κι από ένα οι Δημήτρης Πετκανάς (πέναλτι) και ο Κώστας Μπόζιαρης, με καταπληκτικό βολ-πλανέ. Διαιτητής: Τσέτσιλας. Μετά από τον αγώνα, η διοίκηση του Πυρσού διοργάνωσε μια όμορφη γιορτή, αποχαιρετώντας τη χρονιά με μπάρμπεκιου, ενώ δεξιώθηκε και τον Κτηνοτροφικό Αστέρα.
ΚΩΣΤΑΣ ΜΑΡΚΟΥ
- Προηγούμενο Συγχαρητήριο μήνυμα για τις τοπικές εσωκομματικές εκλογές της Νέας Δημοκρατίας
- Επόμενο Υποβολή υποψηφιότητας και εκλογή Προέδρου ΝΟΔΕ