![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
΄΄ Φως ιλαρόν ΄΄…. *Του Τάκη Ζολώτα
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/11/10013678_608185865968104_4873445479641118792_n-e1447012690446.jpg)
—-σήμερα όλοι οι Γρεβενιώτες ένοιωσαν την ανάγκη να δραπετεύσουν από την σκληρή πραγματικότητα,,,,χωρίς ΕΝΦΙΑ , φόρους , ΦΠΑ ,μέσα σε κλίμα ξέφρενης χαράς , εξέδραμον σε όρη , βουνά , κοιλάδες προκειμένου να αποβάλλουν την θλίψη που προκαλούν τα προαπαιτούμενα και οι παραφυάδες τους,,,έφαγαν , ήπιαν και το διασκέδασαν,,,,ίνα επιβεβαιωθεί η παροιμία που φοριέται στον οικισμό Σαντοβίτσα ” μια φορά μπατίρης για πάντα μπατίρης ”…
- Προηγούμενο Καστοριά: Άλλη μια αρκούδα νεκρή σε τροχαίο σε κάθετο άξονα της Εγνατίας Οδού
- Επόμενο Κοινωνία : Χρήστος Δημάδης-Θόδωρος Καραγεώργος