![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
ΣΥΡΙΖΑ: Πρώτευσε στο Νομό μας ο Χρήστος Μπγιάλας αλλά … ήταν « μόνος του ».
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/Καταγραφή17.png)
Πρώτευσε στο Νομό Γρεβενών ο υποψήφιος του ΣΥΡΙΖΑ Χρήστος Μπγιάλας λαμβάνοντας 2.423 ψήφους έναντι 1815 του Σοφοκλή Εταιρίδη και 1244 της Χριστίνας Κυριακίδου. Ο ΣΥΡΙΖΑ έχασε την έδρα από το Δήμο Γρεβενών όπου κυριάρχησε η Νέα Δημοκρατία με μια διαφορά 6,5 μονάδων ενώ στη Δεσκάτη επικράτησε με μια διαφορά 15 μονάδων.
- Προηγούμενο Ο Τιμολέων Κοψαχείλης εξελέγη εκ νέου Βουλευτής Γρεβενών.
- Επόμενο Αναλυτικά τα ποσοστά όλων των κομμάτων στο Νομό Γρεβενών