![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
«H ΔΙΑΔΥΜΑ ΑΕ σε δράση για την ανακύκλωση στο Δημοτικό Σχολείο του Νεστορίου»
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2014/06/13.jpg)
Σε συνέχεια της υλοποίησης του διασυνοριακού προγράμματος Ελλάδα-Αλβανία, LESS WASTE – Πρόληψη της παραγωγής απορριμμάτων και προώθηση της ανακύκλωσης, η ΔΙΑΔΥΜΑ ΑΕ πραγματοποίησε την Πέμπτη, 30 Μαΐου 2014, εκδήλωση περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης στο δημοτικό σχολείο του Δήμου Νεστορίου.
Η δράση περιλάμβανε διαδραστικό παιχνίδι με θέμα την ανακύκλωση και διανομή έντυπου και ψηφιακού υλικού με σχετικό εκπαιδευτικό περιεχόμενο.
Η ΔΙΑΔΥΜΑ ΑΕ θα ήθελε να ευχαριστήσει για τη συνεργασία τους δασκάλους και τις δασκάλες του Δημοτικού Σχολείου, καθώς και τους μαθητές για την ενθουσιώδη συμμετοχή τους.
- Προηγούμενο Στην τελική φάση κατασκευής 11 έργα σε Καστοριά και Φλώρινα
- Επόμενο «19η Γιορτή Κερασιού» το Σάββατο, 21 Ιουνίου στις Αμυγδαλιές