![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Με τον Διευθυντή του ΔΕΔΔΗΕ Κοζάνης συναντήθηκε ο Δήμαρχος Σερβίων Χρήστος Ελευθερίου
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2024/01/received_341025085475326-e1705647612699.jpeg)
Συνάντηση με τον Διευθυντή του Διαχειριστή του Ελληνικού Δικτύου Διανομής Ηλεκτρικής Ενέργειας (ΔΕΔΔΗΕ) Περιοχής Κοζάνης, Δημήτρη Λιάνα, είχαν την Πέμπτη 18 Ιανουαρίου 2024 στο Δημαρχείο, ο Δήμαρχος Σερβίων Χρήστος Ελευθερίου και η Αντιδήμαρχος Καθημερινότητας Έφη Παπαδόπουλου.
Σκοπός της συνάντησης ήταν η υλοποίηση της πολιτικής της διοίκησης του ΔΕΔΔΗΕ για βελτίωση κι εφαρμογή νέας διαχείρισης κρίσεως από ακραία καιρικά φαινόμενα που σχετίζονται με τις επιπτώσεις της κλιματικής αλλαγής.
Ο Δήμαρχος ευχαρίστησε τον κ. Λιάνα για την άριστη συνεργασία που έχουν προς όφελος της τοπικής κοινωνίας και δεσμεύτηκαν από κοινού τη βελτίωση και την αναβάθμιση του δικτύου παροχής ηλεκτρικής ενέργειας.