![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/6-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/5-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/2-1.jpg)
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2015/01/1-1.jpg)
Παράδοση τροφίμων προς το Γενικό Φιλόπτωχο Ταμείο της Μητρόπολης από την Π.Ε Καστοριάς
![](https://grevenamedia.gr/wp-content/uploads/2023/12/wp-Trofima.jpg)
Η Περιφερειακή Ενότητα Καστοριάς παρέδωσε χθες Δευτέρα 18 και σήμερα Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023, στο Γενικό Φιλόπτωχο Ταμείο της Ιεράς Μητροπόλεως Καστοριάς, τρόφιμα μακράς διαρκείας και συγκεκριμένα :
- αλεύρι (650 κιλά)
- ζάχαρη (250 κιλά)
- αλάτι (550 τμχ.)
- μακαρόνια (720 τμχ)
- κριθαράκι (720 τμχ)
- σάλτσα τομάτας (400 τμχ)
Η συγκεκριμένη προμήθεια αξίας 3.000 € έγινε με δαπάνη της Περιφερειακής Ενότητας Καστοριάς, προκειμένου να υποστηριχτεί το φιλανθρωπικό έργο της εκκλησίας και έμμεσα οι συνάνθρωποί μας που το έχουν ανάγκη.
- Προηγούμενο 129 εκατ. ευρώ μείον για τους Δήμους για να λυθεί το θέμα με το τέλος ταφής
- Επόμενο Επίδομα παιδιού: Αυξημένο έως 150%